1. Womic Steel: Vervaardigingsvermoëns en Maatskappysterkte
Womic Steel Group is 'n vooraanstaande vervaardiger en wêreldwye uitvoerder met meer as 20 jaar kundigheid in die vervaardiging van koolstof-, allooi- en vlekvrye staalbuisprodukte. Ons moderne ERW-pypproduksiefasiliteit strek oor 'n omvattende vervaardigingskapasiteit van meer as 15 000 ton per maand vir elektriese weerstandsgesweisde staalpype.
Produksiegrootte-reeks vir EN 10217 P295GH ERW-pyp:Buitediameter van 21.3mm tot 610mm (1/2 duim tot 24 duim) met wanddikte van 2.0mm tot 20.0mm. Enkele ewekansige lengtes van 6m, dubbele ewekansige lengtes van 12m, of pasgemaakte lengtes soos benodig.
Gehaltesertifisering en regulatoriese nakoming:
ISO 9001:2015 Gesertifiseerd:Gehaltebestuurstelsel wat konsekwente produkgehalte in alle bedrywighede verseker.
CE-merk (PED 2014/68/EU):Volledige voldoening aan die Europese Druktoerustingrichtlijn vir druktoepassings. CE-merk en Prestasieverklaring (DoP) word voorsien vir Europese markaanvaarding.
EN 10204 3.2 Sertifisering:Inspeksiesertifikaat 3.2 gevalideer deur TÜV, LR, BV of SGS vir kritieke druktoepassings wat volle naspeurbaarheid vereis.
Goedkeurings vir Derdeparty-inspeksie (TPI):Produkte en prosesse goedgekeur deur SGS, BV, ABS, LR, DNV, GL en TÜV.
Bykomende sertifisering:ISO 14001, ISO 45001 beskikbaar op aanvraag.
Globale erkenning:Womic Steel is 'n betroubare verskaffer aan ketelvervaardigers, drukvatvervaardigers, kragsentrales en petrochemiese fasiliteite, wat meer as 80 lande wêreldwyd bedien.
2. EN 10217 P295GH ERW Staalpyp: Materiaalsamestelling en Prestasie-eienskappe
EN 10217 P295GH is 'n nie-gelegeerde staalbuis wat spesifiek ontwerp is vir drukdoeleindes by verhoogde temperature. Die "P" dui drukdoel aan, "295" dui 'n minimum vloeigrens van 295 MPa aan, "G" dui eienskappe by verhoogde temperatuur aan, en "H" dui hidrouliese toetsing (hidrostatiese druk) aan. Die graadnommer 1.0481 is die numeriese benaming onder EN 10027-2.
In vergelyking met P235GH (235 MPa-opbrengs) en P265GH (265 MPa-opbrengs), bied P295GH aansienlik hoër sterkte terwyl goeie sweisbaarheid en vormbaarheid behoue bly. P295GH is geskik vir deurlopende werking by temperature tot 400°C, wat dit die voorkeurkeuse maak vir hoëdruk-keteldromme, hitteruilers en drukvate waar hoër sterkte benodig word.
EN 10217 P295GH ERW Staalpyp Chemiese Samestelling (Lepelanalise, % volgens massa):
| Element | C maksimum | Si maks | Mn maksimum | P maks | S-maks | Cr maks | Cu maksimum | Mo maks | Ni maksimum |
| P295GH | 0.22 | 0.40 | 1.50 | 0.025 | 0.020 | 0.30 | 0.30 | 0.10 | 0.30 |
*Let wel: Aluminium (Al) inhoud moet minimum 0.020% wees. Die totaal van Cr+Cu+Mo+Ni mag nie 0.70% oorskry nie. Hoër koolstof- en mangaaninhoud in vergelyking met P235GH en P265GH bied hoër sterkte.*
EN 10217 P295GH ERW Staalpyp Meganiese Eienskappe (Kamertemperatuur):
| Wanddikte (mm) | Opbrengssterkte (min) | Treksterkte | Verlenging (min) |
| t ≤ 16 mm | 295 MPa | 460-610 MPa | 20% |
| 16 mm < t ≤ 40 mm | 285 MPa | 460-610 MPa | 20% |
| 40mm < t ≤ 60mm | 275 MPa | 460-610 MPa | 19% |
Let wel: P295GH behou nuttige sterkte tot 400°C. Vir hoër temperature (bo 400°C) word P355GH of legeringsgrade soos 16Mo3 aanbeveel.
EN 10217 P295GH ERW Staalpyp Hoë Temperatuur Opbrengssterkte:
| Temperatuur (°C) | 100 | 200 | 300 | 350 | 400 |
| Opbrengssterkte (MPa) | 285 | 245 | 220 | 210 | 200 |
Let wel: Hoër sterktebehoud by verhoogde temperature in vergelyking met P235GH en P265GH, wat P295GH geskik maak vir hoërdrukdiens.
EN 10217 P295GH ERW Staalpyp Impak Eienskappe:
| Toetsrigting | Temperatuur | Gemiddelde Energie (min) | Individuele Energie (min) |
| Longitudinaal | 0°C | 27 Joule | 20 Joule |
| Dwars | 0°C | 27 Joule | 20 Joule |
3. EN 10217 P295GH ERW Staalpyp Dimensionele Reeks & Standaarde Nakoming
Womic Steel verskaf EN 10217 P295GH ERW-pype oor 'n wye dimensionele spektrum, volledig in ooreenstemming met die EN 10217-2:2024-standaard.
| Item | Spesifikasie |
| Standaard | EN 10217-2:2024 (Gesweisde staalbuise vir drukdoeleindes - Nie-legerings- en legeringsstaalbuise met gespesifiseerde eienskappe vir verhoogde temperatuur) |
| Graad | P295GH (1.0481) |
| Vervaardigingsproses | Elektriese Weerstandsweising (ERW) / Hoëfrekwensie-sweising (HFW) |
| Buitediameterbereik | 21.3mm – 610mm (1/2 duim – 24 duim) |
| Wanddikte-reeks | 2.0mm – 20.0mm |
| Lengte | 6m (SR), 12m (DR), of pasgemaakte lengtes tot 18m |
| Afleweringsvoorwaarde | Soos-gesweis / Genormaliseer (+N) |
| Eind Afwerking | Gewone punt (PE) / Afgeslypte punt (BE) |
| Oppervlakafwerking | Kaal / Geolie / Swart Bedek |
| Inspeksiekategorie | TC1 (2.2 sert) / TC2 (3.1 sert met NDT) |
4. Beskikbare afmetings en spesifikasies - ERW-staalpyp
| NB | Grootte | OD mm | SCH40S mm | SCH5S mm | SCH10S mm | SCH10 mm | SCH20 mm | SCH40 mm | SCH60 mm | XS/80S mm | SCH80 mm | SCH100 mm | SCH120 mm | SCH140 mm | SCH160 mm | SCHXXS mm |
| 6 | 1/8” | 10.29 | 1.24 | 1.73 | 2.41 | |||||||||||
| 8 | 1/4” | 13.72 | 1.65 | 2.24 | 3.02 | |||||||||||
| 10 | 3/8” | 17.15 | 1.65 | 2.31 | 3.20 | |||||||||||
| 15 | 1/2” | 21.34 | 2.77 | 1.65 | 2.11 | 2.77 | 3.73 | 3.73 | 4.78 | 7.47 | ||||||
| 20 | 3/4” | 26.67 | 2.87 | 1.65 | 2.11 | 2.87 | 3.91 | 3.91 | 5.56 | 7.82 | ||||||
| 25 | 1” | 33.40 | 3.38 | 1.65 | 2.77 | 3.38 | 4.55 | 4.55 | 6.35 | 9.09 | ||||||
| 32 | 1 1/4” | 42.16 | 3.56 | 1.65 | 2.77 | 3.56 | 4.85 | 4.85 | 6.35 | 9.70 | ||||||
| 40 | 1 1/2” | 48.26 | 3.68 | 1.65 | 2.77 | 3.68 | 5.08 | 5.08 | 7.14 | 10.15 | ||||||
| 50 | 2” | 60.33 | 3.91 | 1.65 | 2.77 | 3.91 | 5.54 | 5.54 | 9.74 | 11.07 | ||||||
| 65 | 2 1/2” | 73.03 | 5.16 | 2.11 | 3.05 | 5.16 | 7.01 | 7.01 | 9.53 | 14.02 | ||||||
| 80 | 3” | 88.90 | 5.49 | 2.11 | 3.05 | 5.49 | 7.62 | 7.62 | 11.13 | 15.24 | ||||||
| 90 | 3 1/2” | 101.60 | 5.74 | 2.11 | 3.05 | 5.74 | 8.08 | 8.08 | ||||||||
| 100 | 4” | 114.30 | 6.02 | 2.11 | 3.05 | 6.02 | 8.56 | 8.56 | 11.12 | 13.49 | 17.12 | |||||
| 125 | 5” | 141.30 | 6.55 | 2.77 | 3.40 | 6.55 | 9.53 | 9.53 | 12.70 | 15.88 | 19.05 | |||||
| 150 | 6” | 168.27 | 7.11 | 2.77 | 3.40 | 7.11 | 10.97 | 10.97 | 14.27 | 18.26 | 21.95 | |||||
| 200 | 8” | 219.08 | 8.18 | 2.77 | 3.76 | 6.35 | 8.18 | 10.31 | 12.70 | 12.70 | 15.09 | 19.26 | 20.62 | 23.01 | 22.23 | |
| 250 | 10” | 273.05 | 9.27 | 3.40 | 4.19 | 6.35 | 9.27 | 12.70 | 12.70 | 15.09 | 19.26 | 21.44 | 25.40 | 28.58 | 25.40 | |
| 300 | 12” | 323.85 | 9.53 | 3.96 | 4.57 | 6.35 | 10.31 | 14.27 | 12.70 | 17.48 | 21.44 | 25.40 | 28.58 | 33.32 | 25.40 | |
| 350 | 14” | 355.60 | 9.53 | 3.96 | 4.78 | 6.35 | 7.92 | 11.13 | 15.09 | 12.70 | 19.05 | 23.83 | 27.79 | 31.75 | 35.71 | |
| 400 | 16” | 406.40 | 9.53 | 4.19 | 4.78 | 6.35 | 7.92 | 12.70 | 16.66 | 12.70 | 21.44 | 26.19 | 30.96 | 36.53 | 40.49 | |
| 450 | 18” | 457.20 | 9.53 | 4.19 | 4.78 | 6.35 | 7.92 | 14.27 | 19.05 | 12.70 | 23.83 | 29.36 | 34.93 | 39.67 | 45.24 | |
| 500 | 20” | 508.00 | 9.53 | 4.78 | 5.54 | 6.35 | 9.53 | 15.09 | 20.62 | 12.70 | 26.19 | 32.54 | 38.10 | 44.45 | 50.01 | |
| 550 | 22” | 558.80 | 9.53 | 4.78 | 5.54 | 6.35 | 9.53 | 22.23 | 12.70 | 28.58 | 34.93 | 41.28 | 47.63 | 53.98 | ||
| 600 | 24” | 609.60 | 9.53 | 5.54 | 6.35 | 6.35 | 9.53 | 17.48 | 24.61 | 12.70 | 30.96 | 38.89 | 46.02 | 52.37 | 59.54 | |
| 650 | 26” | 660.40 | 9.53 | 7.92 | 12.70 | 12.70 |
Let wel: Beskikbaarheid van wanddikte kan wissel na gelang van pypdiameter en vervaardigingsvermoë. Pasgemaakte afmetings buite hierdie reeks is op aanvraag beskikbaar.
5. Algemene ERW-staalpypstandaarde vervaardig deur Womic Steel
| Standaard | Gereelde Grade | Tipiese Toepassing |
| API 5L (Spesifikasie vir Lynpyp) | ||
| API 5L PSL1 / PSL2 | GR.B, X42, X52, X60, X65, X70 | Olie- en gasoordrag, pypleidings aan land/afland |
| ASTM-lynpyp en strukturele pyp | ||
| ASTM A53 (Spesifikasie vir Pyp, Staal, Swart en Warmgedompel, Sinkbedekte, Gesweis en Naatloos) | GR.A, GR.B | Water, gas, stoom, lug, strukturele toepassings |
| ASTM A135 (Spesifikasie vir Elektries-Weerstand-Gesweisde Staalpyp) | GR.A, GR.B | Water, gas, stoom, raffinaderydienste |
| ASTM A252 (Spesifikasie vir Gelaste en Naatlose Staalpyppale) | GR.1, GR.2, GR.3 | Fondasiepale, mariene pale, brugfondasie |
| ASTM A500 (Spesifikasie vir koudgevormde gelaste en naatlose koolstofstaalstrukturele buise) | GR.A, GR.B, GR.C | Strukturele buise, bourame, brûe |
| ASTM A501 (Spesifikasie vir Warmgevormde Gelaste en Naatlose Koolstofstaal Strukturele Buise) | GR.A, GR.B | Swaar strukturele toepassings, kolomme, dakkappe |
| ASTM Ketel- en Warmtewisselaar (ERW) | ||
| ASTM A178 (Spesifikasie vir Elektries-Weerstand-Gesweisde Koolstofstaal en Koolstof-Mangaanstaal Ketelbuise) | Graad A, C, D | Ketelbuise, oorverhitterbuise |
| ASTM A214 (Spesifikasie vir Elektries-Weerstand-Gesweisde Koolstofstaal-Hittewisselaar en Kondensorbuise) | — | Hittewisselaars, kondensors |
| ASTM A250 (Spesifikasie vir Elektries-Weerstand-Gesweisde Ferritiese Legeringstaal Ketel- en Superverhitterbuise) | T1, T2, T5, T9, T11, T22 | Hoëtemperatuurketel en oorverhitter |
| ASTM A334 (Spesifikasie vir Naatlose en Gelaste Koolstof- en Legeringstaalbuise vir Laetemperatuurdiens) | GR.1, GR.3, GR.6 | Lae temperatuur diens, kriogeen |
| EN / DIN / BS Standaarde | ||
| EN 10217-1 (Gesweisde staalbuise vir drukdoeleindes - Nie-gelegeerde staalbuise met gespesifiseerde kamertemperatuur-eienskappe) | P235TR1, P265TR1 | Drukvate, keteldromme, hoëdrukpype |
| EN 10217-2 (Gesweisde staalbuise vir drukdoeleindes - Nie-legerings- en legeringsstaalbuise met gespesifiseerde eienskappe vir verhoogde temperatuur) | P235GH, P265GH, P295GH, P355GH | Verhoogde temperatuur, ketelbuise, hitteruilers |
| EN 10219-1 (Koudgevormde gesweisde staal holprofiele vir strukturele doeleindes) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H | Strukturele toepassings, boukonstruksie, brûe |
| EN 10210 (Warm afgewerkte strukturele holprofiele van nie-gelegeerde en fynkorrelstaal) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH | Warmgevormde naatlose/gesweisde holprofiele vir strukturele doeleindes, boukonstruksie, brûe |
| EN 10025-2 (Warmgewalste produkte van strukturele staal - Nie-gelegeerde strukturele staal) | S235JR, S275JR, S355JR, | Algemene strukturele staalwerk, siviele ingenieurswese |
| EN 10255 (Nie-gelegeerde staalbuise geskik vir sweiswerk en skroefdraadwerk) | S195T, S235JRTH | Water, gas, riool, geskroefde pypstelsels |
| EN 10305-2 (Staalpype vir presisietoepassings - Gesweisde koudgetrekte pype) | E215, E235, E355 | Presisietoepassings, hidrouliese silinders |
| BS 1387 (Spesifikasie vir geskroefde en ingeslote staalbuise en -buise) | Klas A, B, C | Water, gas, stoom, steierwerk, geskroefde pyp |
| DIN 2458 (Gesweisde staalbuise en toebehore - Algemene tegniese afleweringsvoorwaardes) | St37.0, St44.0, St52.0 | Algemene gelaste staalbuise, strukturele toepassings |
| ISO en ander standaarde | ||
| ISO 3183 (Petroleum- en natuurlike gasnywerhede - Staalpyp vir pypleidingvervoerstelsels) | L245, L290, L360, L415 | Olie- en gaspyplyne (ISO-ekwivalent van API 5L) |
| ISO 65 (Staalpype vir water, gas en riool - Geskroefde pype) | Medium, Swaar | Water, gas, riool, geskroefde pyp |
| CSA G40.21 (Strukturele kwaliteit staal - Kanadese standaard) | 44W, 50W | Strukturele toepassings (Kanada) |
| AS 1163 (Strukturele staal holprofiele - Australiese standaard) | C250, C350, C450 | Strukturele holprofiele (Australië) |
| GOST 10706 (Gesweisde staalpype vir pypleidings en strukture - Russiese standaard) | St20, St35, St45 | Pyplyne, strukturele toepassings (Rusland) |
Gebruik:Olie- en gasoordrag, water en riool, strukturele projekte, steierwerk, heiwerkfondament, hoëdrukvloeistof, chemiese verwerking, kragopwekking, konstruksie, mariene ingenieurswese, ketelbuise, hitteruilers, superverhitters, kondensors, laetemperatuurdiens, presisietoepassings, hidrouliese silinders, geskroefde pypstelsels
6. Vervaardigingsproses - ERW / HFW Staalpyp
Inspeksie van grondstowwe:Inkomende staalspoele word geverifieer vir chemiese samestelling, meganiese eienskappe en oppervlakkwaliteit. Elke spoel word 'n unieke hittenommer toegeken vir volle naspeurbaarheid.
Ontwikkeling en gelykmaak:Spoele word afgerol en gelyk gemaak om die strook plat te maak en die spoelset te verwyder, wat 'n eenvormige platheid vir konsekwente vorming verseker.
Kantfrees en -afsny:Beide kante van die strook word tot presiese breedtetoleransie (±0.5 mm) gefrees, wat 'n skoon, parallelle oppervlak vir hoëgehalte-sweisvorming skep.
Koue vorming:Die gelykgemaakte strook gaan deur vormrolle wat die plat strook geleidelik in 'n oop silindriese buisdop vorm.
Hoëfrekwensie-sweising (HFW/ERW):Hoëfrekwensiestroom (200-500 kHz) verhit die pasrande tot smeetemperatuur (1 350-1 500 °C). Drukrolle druk die verhitte rande saam en skep 'n gesmede las sonder vulmateriaal.
Verwydering van sweiskraal:Interne en eksterne flits word verwyder deur karbied-laslaslemme terwyl dit warm is, wat 'n gladde oppervlak met minimale sweisversterking lewer.
Grootte:Die gesweisde buis gaan deur grootterolle om presiese buitediameter-toleransie (±0.5% tot ±1.0%) te bereik. Bykomende rolle produseer vierkantige/reghoekige vorms indien nodig.
Hittebehandeling (Opsioneel):Normalisering by 890-930°C kan toegepas word vir verbeterde rekbaarheid of spanningsverligting, wat 'n eenvormige ferriet-perliet-mikrostruktuur lewer.
Sny tot Lengte:Pyp word tot gespesifiseerde lengtes gesny met behulp van vlieënde afsnysae met presisiebeheer (±3 mm).
Nie-vernietigende toetsing:
●Ultrasoniese Toetsing (UT):100% inspeksie van die sweisnaat en pypliggaam vir laminering, insluitsels en gebrek aan versmelting.
●Wervelstroomtoetsing (ET):Deurlopende aanlyn sweiskwaliteitinspeksie.
●Hidrostatiese toetsing:Elke pyp is vir minstens 10 sekondes tot 95% van SMYS getoets.
Eindafwerking:Gewone punte, skuins punte (30°-35° met 1.6mm landing), of geskroefde punte volgens kliëntspesifikasie.
Finale Inspeksie & Merking:Visuele inspeksie, dimensionele verifikasie (buitendiameter, gewig, lengte, reguitheid) en permanente merk volgens standaard (graad, grootte, hittenommer, vervaardiger).
7. Gehaltebeheer- en Toetsprosedures
| Verhoog | Inspeksiemetode | Doel |
| Rou materiaal | Chemiese Analise (OES Spektrometer) | Verifieer voldoening aan API 5L samestellingslimiete |
| Rou materiaal | Trektoetsing | Verifieer opbrengs, treksterkte, verlenging |
| In proses | Dimensionele Inspeksie (Mikrometers, Kalipers) | Monitor OD, WT tydens vorming en groottebepaling |
| Lassweissone | Ultrasoniese Toetsing (UT) - Aanlyn | Bespeur sweisonderbrekings, gebrek aan smelting |
| Lassweissone | Wervelstroomtoetsing (ET) - Aanlyn | Deurlopende monitering van die kwaliteit van die sweisnaad |
| Lassweissone | Makro-ondersoek van lasnaad | Verifieer sweispenetrasie en smeltgeometrie |
| Voltooide pyp | Hidrostatiese toetsing (10 sekondes min teen 95% SMYS) | Verifieer drukintegriteit en lekdigtheid |
| Voltooide pyp | Ultrasoniese Toetsing (UT) - Vanlyn (Opsioneel) | Volledige liggaam laminêre inspeksie |
| Voltooide pyp | Magnetiese deeltjie-inspeksie (MPI) | Oppervlakkraakopsporing (sweislas en HAZ) |
| Voltooide pyp | Charpy V-Notch Impaktoets | Verifieer lae-temperatuur taaiheid (PSL2) |
| Voltooide pyp | Hardheidstoets (HRC / HV10) | Verifieer maksimum hardheidslimiete (suur diens) |
| Voltooide pyp | Begeleide Buigtoets (Gesig & Wortel) | Verifieer sweisrekbaarheid en deugsaamheid |
| Voltooide pyp | Platmaaktoets | Verifieer die rekbaarheid en deugsaamheid van die pypliggaam |
| Voltooide pyp | Dimensionele en Visuele Inspeksie | Verifieer OD, WT, lengte, reguitheid, oppervlakkwaliteit |
| Voltooide pyp | Merkverifikasie | Verseker permanente merk volgens API 5L |
Bykomende toetse vir PSL2 / Sour-diens:
● HIC (Waterstofgeïnduseerde Kraking) Toets volgens NACE TM0284
● SSC (Sulfiede Spanningskraking) Toets volgens NACE TM0177 Metode A
● CVN-impaktoetsing by -10°C, -20°C of -46°C
● Hardheidsverifikasie (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 vir HIC-bestandheid)
Kwaliteitsdokumentasie:
● Meultoetssertifikaat volgens EN 10204 Tipe 2.2, 3.1 of 3.2
● Hidrostatiese toetsverslag (pyp-vir-pyp)
● UT / ET Inspeksieverslag
● Naspeurbaarheid van hittenommer tot voltooide pyp
8. Primêre Toepassings ERW Staalpyp
ERW-pype is noodsaaklike komponente in olie- en gastransmissie en verskeie industriële toepassings:
Olie- en gasoordrag:Langafstand-pypleidings aan land en op see vir ru-olie, natuurlike gas en geraffineerde petroleumprodukte.
Hoëdrukvloeistofvervoer:Waterinspuitlyne, geproduseerde waterverwyderingstelsels en hoëdrukvloeistofoordrag in olievelde en verwerkingsfasiliteite.
Aanlandpyplynprojekte:Landelike versamellyne, hooflyne en verspreidingspyplyne in olie- en gasvelde.
Buitelandse pypleidingstelsels:Ondersese vloeilyne, stygpype en uitvoerpyplyne vir buitelandse platforms en ondersese voltooiings (met PSL2- en suurdiensopsies).
Suur Diensomgewings:Pypleidings wat nat suurgas (H₂S-bevattend) hanteer wat PSL2 benodig met aanvullende vereistes, insluitend HIC- en SSC-weerstand volgens NACE-standaarde.
Wateroordrag:Grootdeursnee-watervoorsieningspypleidings, besproeiingstelsels en rouwater-oordrag vir munisipale en industriële gebruik.
Riool- en afvalwaterbehandeling:Uitvloeiseluitlaatlyne, suiweringsaanlegpype en slykhanteringstelsels.
Industriële Strukturele Toepassings:Pyprakke, stutte, verstewigings en strukturele komponente in raffinaderye, petrochemiese aanlegte en industriële fasiliteite.
Olie- en gasverwerkingsfasiliteite:Vloeilyne, kopstukke, spruitstukke en onderling gekoppelde pype in verwerkingsaanlegte en kompressorstasies.
EPC & Aanlegpype:Proses- en nutspype in raffinaderye, gasverwerkingsaanlegte, chemiese komplekse en kragopwekkingsfasiliteite.
9. Verpakking en Versending
ERW-pype word met die grootste sorg verpak en verskeep om hul beskerming tydens vervoer te verseker. Hier is 'n beskrywing van die verpakkings- en verskepingsproses:
Verpakking:
Beskermende laag:Voor verpakking kan pype met 'n dun lagie roeswerende olie of beskermende vernis bedek word om oppervlakkorrosie en oksidasie tydens berging en vervoer te voorkom. 'n Kaal afwerking is ook beskikbaar vir onmiddellike bedekking by die bestemming.
Bundeling:Pype van soortgelyke afmetings en spesifikasies word versigtig saamgebondel in seshoekige of reghoekige bondels. Hulle word vasgemaak met staalbande (gewoonlik 3-5 bande per bondel) om beweging binne die bondel te voorkom.
Eindkappe:Plastiek-eindkappe (PE of PP) word aan beide kante van elke pyp geplaas om skuins punte, gewone punte en skroefdraadverbindings teen impakskade, puinindringing en vog te beskerm.
Opvulling en Kussing:Vir premium uitvoerbestellings kan opvullingsmateriaal soos skuimringe of rubberstroke tussen pyplae gebruik word om skuur en beskadiging van die laag tydens hantering te voorkom.
Houtkratte of -kaste:Vir dunwandige pype, presisiebuise of premium-bedekkingsbestellings, kan pype in stewige houtkratte of laaghoutkaste verpak word om verbeterde beskerming teen eksterne kragte en rowwe hantering te bied.
Versending:
Vervoerwyse:Pype word verskeep via houerskepe (20vt/40vt), grootmaatvragskepe of spoorvrag, afhangende van bestemming, volume en dringendheid. Lugvrag beskikbaar vir monster- of tydkritieke verskepings.
Houerisering:Klein tot medium bestellings word in standaard verskepingshouers gelaai, wat vrag teen weer, vog en eksterne kontaminante tydens vervoer beskerm.
Laai van grootmaatvaartuie:Grootvolume-bestellings (gewoonlik >200 ton) word direk in grootmaatvragdraers gelaai. Hysbalke en spreibalke voorkom skade; stuwwerk en vasmaak van vragte verseker dit teen seebeweging.
Etikettering en Dokumentasie:Elke bondel duidelik gemerk met graad, standaard, afmetings, hittenommer en hanteringsinstruksies. Volledige dokumentasie (handelsfaktuur, paklys, vrachtbrief, Sertifikaat van Oorsprong, Meultoetssertifikate) voorberei vir gladde doeaneverklaring.
Veilige Bevestiging:Bundels vasgemaak met staalband, stutsakke of houtversterking om verskuiwing, rol of skade tydens vervoer te voorkom.
Opsporing en versekering:Houeropsporingsnommers word verskaf vir intydse monitering. Mariene vragversekering (Alle Risiko of Met Gemiddelde) beskikbaar op aanvraag.
Kortliks, Womic Steel verseker dat alle ERW-staalpype verpak word met toonaangewende beskermende maatreëls en verskeep word met behulp van betroubare vervoermetodes om hul bestemming in optimale toestand te bereik. Behoorlike verpakkings- en verskepingsprosedures is noodsaaklik om die integriteit en kwaliteit van die afgelewerde produkte te behou.
10. Voordele en algemene vrae van Womic Steel
Waarom saamwerk met Womic Steel?
Eenstopwinkel:Volledige reeks van API 5L ERW-pype tot bypassende OEM-pyptoebehore (elmboë, T-stukke, verloopstukke, flense, doppies) in versoenbare materiaalgrade, insluitend koolstofstaal, legeringsstaal en vlekvrye staal.
Tegniese Nakoming:Volledige Meultoetssertifikate (EN 10204 Tipe 2.2, 3.1 of 3.2) word saam met elke besending voorsien, met besonderhede oor die presiese chemiese samestelling, meganiese toetsresultate en nie-vernietigende ondersoekverslae.
Waardetoegevoegde Dienste:Eindafwerking (30°-35°), skroefdraad en koppeling, installering van plastiekkappe en anti-korrosiebedekking (FBE, 3LPE, 3LPP, Epoksie, Galvanisering) beskikbaar intern of deur gekwalifiseerde vennootfasiliteite.
Mededingende Logistiek:Strategiese vennootskap met globale vragversender verseker geoptimaliseerde houerlaai (maksimalisering van hoeveelheid per houer) en koste-effektiewe wêreldwye versending met betroubare transitotye.
Voorraad en beskikbaarheid:Uitgebreide voorraad standaard API 5L X52 groottes (2"-24" OD, Skedule 10-80) verseker kort levertye en vinnige reaksie op dringende projekvereistes. Pasgemaakte groottes word op aanvraag vervaardig met 'n tipiese levertyd van 30-45 dae.
Suurdiensvermoë:Volle vermoë om PSL2-pype met HIC- en SSC-toetsing volgens NACE-standaarde vir suurgastoepassings te verskaf. Hardheid beheer tot ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.
Kies Womic Steel Group as u betroubare vennoot vir hoë kwaliteit API 5L X52 ERW-staalpype en onoortreflike afleweringsprestasie. Welkom om navraag te doen!
Webwerf: www.womicsteel.com
E-pos: sales@womicsteel.com
Tel/WhatsApp/WeChat:
Victor: +86-15575100681
Jack: +86-18390957568
Gereelde vrae (FAQ)
V: Wat is die verskil tussen P295GH, P265GH en P235GH?
A: P235GH het 'n opbrengs van 235 MPa - vir matige druk, beste vormbaarheid. P265GH het 'n opbrengs van 265 MPa - vir hoër druk, algemene gebruik. P295GH het 'n opbrengs van 295 MPa - vir hoëdruktoepassings. Hoër graad beteken hoër sterkte, maar effens laer vormbaarheid.
V: Wat is die maksimum bedryfstemperatuur vir P295GH?
A: 400°C vir deurlopende diens. Bo 400°C, gebruik P355GH of legeringsgrade soos 16Mo3. P295GH handhaaf hoër sterkte by verhoogde temperature as P235GH en P265GH.
V: Wat is die verskil tussen EN 10217 (gesweis) en EN 10216 (naatloos) vir P295GH?
A: EN 10217 is gesweis (ERW) - meer koste-effektief, beskikbaar in langer lengtes. EN 10216 is naatloos - vir hoër druk of waar sweisnate nie toegelaat word nie. Beide het soortgelyke meganiese eienskappe.
V: Kan P295GH vir ASME-kodetoepassings gebruik word?
A: Nie direk in ASME gelys nie. Ekwivalent is SA-106 GR.B (naatloos) of SA-53 GR.B (gesweis), maar met verskillende sterktevlakke. Vir ASME-projekte wat soortgelyke sterkte benodig, raadpleeg die ontwerpingenieur vir materiaalvervanging.
V: Wat is die verskil tussen genormaliseerde (+N) en soos-gesweisde aflewering?
A: Genormaliseerde hittebehandeling (890-930°C) verbeter rekbaarheid, taaiheid en verlig sweisspanning. Vereis vir druktoepassings volgens EN 10217-2. Soos-gesweis het hoër residuele spannings en word nie aanbeveel vir drukdiens nie.
V: Watter NDT word benodig vir P295GH?
A: TC1: visueel + hidrotoets. TC2: visueel + hidrotoets + 100% UT of ET van die lasnaad. TC2 word vereis vir kritieke druktoepassings en is standaard vir P295GH.
V: Kan u derdeparty-inspeksie vir P295GH-pype verskaf?
A: Ja. Inspeksies deur DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR beskikbaar. 3.2 sertifikate en CE-merk beskikbaar op aanvraag.
V: Wat is die tipiese levertyd vir EN 10217 P295GH ERW-pype?
A: Voorraadgroottes: 20-30 dae. Pasgemaakte groottes: 35-50 dae. TC2 met 100% NDT voeg 5-10 dae by. Derdeparty-inspeksie voeg 10-15 dae by.
V: Watter dokumentasie verskaf julle met P295GH pypversendings?
A: Meultoetssertifikaat (EN 10204 Tipe 3.1 of 3.2), hidrotoetsverslag, NDT-verslag (UT/ET), impaktoetsverslag, dimensionele verslag, CE-merk (DoP), paklys, faktuur, vrachtbrief.
V: Is P295GH geskik vir hoëdruk-keteldromme?
A: Ja. P295GH word algemeen gebruik vir hoëdruk-keteldromme, stoomkopstukke en hitteruilers waar die bedryfsdruk die vermoë van P265GH oorskry. Raadpleeg altyd die toepaslike ontwerpkode (EN 13445, ASME Afdeling I) vir spesifieke druklimiete.










