1. Womic Steel: Vervaardigingsvermoëns en Maatskappysterkte
Womic Steel Group is 'n vooraanstaande vervaardiger en wêreldwye uitvoerder met meer as 20 jaar kundigheid in die vervaardiging van koolstof-, allooi- en vlekvrye staalbuisprodukte. Ons moderne ERW-pypproduksiefasiliteit strek oor 'n omvattende vervaardigingskapasiteit van meer as 15 000 ton per maand vir elektriese weerstandsgesweisde staalpype.
Produksiegrootte-reeks vir EN 10219 S460MH ERW-pyp:Ronde buitediameter van 21.3mm tot 610mm (1/2 duim tot 24 duim) met wanddikte van 2.0mm tot 16.0mm. Vierkantige groottes van 25mm x 25mm tot 500mm x 500mm. Reghoekige groottes van 40mm x 20mm tot 600mm x 400mm. Enkele ewekansige lengtes van 6m, dubbele ewekansige lengtes van 12m, of pasgemaakte lengtes soos benodig.
Gehaltesertifisering en regulatoriese nakoming:
ISO 9001:2015 Gesertifiseerd:Gehaltebestuurstelsel wat konsekwente produkgehalte verseker.
CE-merk (EN 10219):Volledige voldoening aan die EN 10219-standaard. CE-merk en Prestasieverklaring (DoP) word voorsien.
EN 10204 3.2 Sertifisering:Inspeksiesertifikaat 3.2 bekragtig deur TÜV, LR, BV of SGS.
Goedkeurings vir Derdeparty-inspeksie (TPI):Produkte goedgekeur deur SGS, BV, ABS, LR, DNV, TÜV.
Globale erkenning:Betroubare verskaffer aan swaar ingenieursfirmas, kraanvervaardigers en buitelandse kontrakteurs wat meer as 80 lande bedien.
2. EN 10219 S460MH ERW Staalpyp: Materiaalsamestelling en Prestasie-eienskappe
EN 10219 S460MH is die hoogste sterktegraad in die standaard EN 10219 strukturele holprofielreeks. Die "S" dui strukturele staal aan, "460" dui 'n minimum vloeigrens van 460 MPa aan, "M" dui termomeganiese walsing (verbeterde taaiheid) aan, en "H" dui holprofiel aan.
In vergelyking met S420MH (420 MPa-opbrengs), bied S460MH 'n bykomende 10% sterkte, wat maksimum dravermoë en gewigsvermindering vir kritieke toepassings bied. Die M-benaming verseker uitstekende laetemperatuur-taaiheid (-20°C) en sweisbaarheid ten spyte van die ultra-hoë sterktevlak.
EN 10219 S460MH ERW Staalpyp Chemiese Samestelling (Lepelanalise, % volgens massa):
| Element | C maksimum | Si maks | Mn maksimum | P maks | S-maks | N maksimum | CEV maksimum |
| S460MH | 0.16 | 0.50 | 1.70 | 0.030 | 0.025 | 0.020 | 0.46 |
*Let wel: Baie lae koolstofinhoud (0.16% maksimum) verseker sweisbaarheid ten spyte van ultra-hoë sterkte. Termomeganiese walsing (M) bied verbeterde taaiheid sonder bykomende hittebehandeling.*
EN 10219 S460MH ERW Staalpyp Meganiese Eienskappe (Kamertemperatuur):
| Wanddikte (mm) | Opbrengssterkte (min) | Treksterkte | Verlenging (min) |
| t ≤ 16 mm | 460 MPa | 520-680 MPa | 18% |
| 16 mm < t ≤ 40 mm | 450 MPa | 520-680 MPa | 18% |
EN 10219 S460MH ERW Staalpyp Impak Eienskappe (Charpy V-kerf):
| Graad | Toetstemperatuur | Gemiddelde Energie (min) |
| S460MH | -20°C | 27 Joule |
*Let wel: M-benaming bied gewaarborgde lae-temperatuur impaksterkte teen -20°C, noodsaaklik vir swaar ingenieurswese op see en in koue klimate.*
Graadvergelyking:
| Graad | Opbrengssterkte | Impaktemperatuur | Gewigsbesparing teenoor S355 |
| S355JRH | 355 MPa | 20°C | — |
| S355J2H | 355 MPa | -20°C | — |
| S420MH | 420 MPa | -20°C | ~15% |
| S460MH | 460 MPa | -20°C | ~23% |
Let wel: S460MH laat 'n vermindering van ongeveer 23% wanddikte toe in vergelyking met S355 vir dieselfde lading, wat die struktuurgewig aansienlik verminder.
3. EN 10219 S460MH ERW Staalpyp Dimensionele Reeks & Standaarde Nakoming
| Item | Spesifikasie |
| Standaard | EN 10219-1 / EN 10219-2 |
| Graad | S460MH (1.0478) |
| Vervaardigingsproses | ERW / HFW (termomeganiese gewalste) |
| Vormopsies | Rond / Vierkantig / Reghoekig |
| Ronde OD-reeks | 21.3mm – 610mm (1/2" – 24") |
| Vierkantige Grootte Reeks | 25x25mm – 500x500mm |
| Reghoekige Groottebereik | 40x20mm – 600x400mm |
| Wanddikte-reeks | 2.0mm – 16.0mm |
| Lengte | 6m, 12m, of pasgemaak tot 18m |
| Eind Afwerking | Gewone Einde / Geskuinste Einde |
| Oppervlakafwerking | Kaal / Geolie / Gegrond / Gegalvaniseerd |
4. Beskikbare afmetings en spesifikasies - ERW-staalpyp
| NB | Grootte | OD mm | SCH40S mm | SCH5S mm | SCH10S mm | SCH10 mm | SCH20 mm | SCH40 mm | SCH60 mm | XS/80S mm | SCH80 mm | SCH100 mm | SCH120 mm | SCH140 mm | SCH160 mm | SCHXXS mm |
| 6 | 1/8” | 10.29 | 1.24 | 1.73 | 2.41 | |||||||||||
| 8 | 1/4” | 13.72 | 1.65 | 2.24 | 3.02 | |||||||||||
| 10 | 3/8” | 17.15 | 1.65 | 2.31 | 3.20 | |||||||||||
| 15 | 1/2” | 21.34 | 2.77 | 1.65 | 2.11 | 2.77 | 3.73 | 3.73 | 4.78 | 7.47 | ||||||
| 20 | 3/4” | 26.67 | 2.87 | 1.65 | 2.11 | 2.87 | 3.91 | 3.91 | 5.56 | 7.82 | ||||||
| 25 | 1” | 33.40 | 3.38 | 1.65 | 2.77 | 3.38 | 4.55 | 4.55 | 6.35 | 9.09 | ||||||
| 32 | 1 1/4” | 42.16 | 3.56 | 1.65 | 2.77 | 3.56 | 4.85 | 4.85 | 6.35 | 9.70 | ||||||
| 40 | 1 1/2” | 48.26 | 3.68 | 1.65 | 2.77 | 3.68 | 5.08 | 5.08 | 7.14 | 10.15 | ||||||
| 50 | 2” | 60.33 | 3.91 | 1.65 | 2.77 | 3.91 | 5.54 | 5.54 | 9.74 | 11.07 | ||||||
| 65 | 2 1/2” | 73.03 | 5.16 | 2.11 | 3.05 | 5.16 | 7.01 | 7.01 | 9.53 | 14.02 | ||||||
| 80 | 3” | 88.90 | 5.49 | 2.11 | 3.05 | 5.49 | 7.62 | 7.62 | 11.13 | 15.24 | ||||||
| 90 | 3 1/2” | 101.60 | 5.74 | 2.11 | 3.05 | 5.74 | 8.08 | 8.08 | ||||||||
| 100 | 4” | 114.30 | 6.02 | 2.11 | 3.05 | 6.02 | 8.56 | 8.56 | 11.12 | 13.49 | 17.12 | |||||
| 125 | 5” | 141.30 | 6.55 | 2.77 | 3.40 | 6.55 | 9.53 | 9.53 | 12.70 | 15.88 | 19.05 | |||||
| 150 | 6” | 168.27 | 7.11 | 2.77 | 3.40 | 7.11 | 10.97 | 10.97 | 14.27 | 18.26 | 21.95 | |||||
| 200 | 8” | 219.08 | 8.18 | 2.77 | 3.76 | 6.35 | 8.18 | 10.31 | 12.70 | 12.70 | 15.09 | 19.26 | 20.62 | 23.01 | 22.23 | |
| 250 | 10” | 273.05 | 9.27 | 3.40 | 4.19 | 6.35 | 9.27 | 12.70 | 12.70 | 15.09 | 19.26 | 21.44 | 25.40 | 28.58 | 25.40 | |
| 300 | 12” | 323.85 | 9.53 | 3.96 | 4.57 | 6.35 | 10.31 | 14.27 | 12.70 | 17.48 | 21.44 | 25.40 | 28.58 | 33.32 | 25.40 | |
| 350 | 14” | 355.60 | 9.53 | 3.96 | 4.78 | 6.35 | 7.92 | 11.13 | 15.09 | 12.70 | 19.05 | 23.83 | 27.79 | 31.75 | 35.71 | |
| 400 | 16” | 406.40 | 9.53 | 4.19 | 4.78 | 6.35 | 7.92 | 12.70 | 16.66 | 12.70 | 21.44 | 26.19 | 30.96 | 36.53 | 40.49 | |
| 450 | 18” | 457.20 | 9.53 | 4.19 | 4.78 | 6.35 | 7.92 | 14.27 | 19.05 | 12.70 | 23.83 | 29.36 | 34.93 | 39.67 | 45.24 | |
| 500 | 20” | 508.00 | 9.53 | 4.78 | 5.54 | 6.35 | 9.53 | 15.09 | 20.62 | 12.70 | 26.19 | 32.54 | 38.10 | 44.45 | 50.01 | |
| 550 | 22” | 558.80 | 9.53 | 4.78 | 5.54 | 6.35 | 9.53 | 22.23 | 12.70 | 28.58 | 34.93 | 41.28 | 47.63 | 53.98 | ||
| 600 | 24” | 609.60 | 9.53 | 5.54 | 6.35 | 6.35 | 9.53 | 17.48 | 24.61 | 12.70 | 30.96 | 38.89 | 46.02 | 52.37 | 59.54 | |
| 650 | 26” | 660.40 | 9.53 | 7.92 | 12.70 | 12.70 |
Let wel: Beskikbaarheid van wanddikte kan wissel na gelang van pypdiameter en vervaardigingsvermoë. Pasgemaakte afmetings buite hierdie reeks is op aanvraag beskikbaar.
5. Algemene ERW-staalpypstandaarde vervaardig deur Womic Steel
| Standaard | Gereelde Grade | Tipiese Toepassing |
| API 5L (Spesifikasie vir Lynpyp) | ||
| API 5L PSL1 / PSL2 | GR.B, X42, X52, X60, X65, X70 | Olie- en gasoordrag, pypleidings aan land/afland |
| ASTM-lynpyp en strukturele pyp | ||
| ASTM A53 (Spesifikasie vir Pyp, Staal, Swart en Warmgedompel, Sinkbedekte, Gesweis en Naatloos) | GR.A, GR.B | Water, gas, stoom, lug, strukturele toepassings |
| ASTM A135 (Spesifikasie vir Elektries-Weerstand-Gesweisde Staalpyp) | GR.A, GR.B | Water, gas, stoom, raffinaderydienste |
| ASTM A252 (Spesifikasie vir Gelaste en Naatlose Staalpyppale) | GR.1, GR.2, GR.3 | Fondasiepale, mariene pale, brugfondasie |
| ASTM A500 (Spesifikasie vir koudgevormde gelaste en naatlose koolstofstaalstrukturele buise) | GR.A, GR.B, GR.C | Strukturele buise, bourame, brûe |
| ASTM A501 (Spesifikasie vir Warmgevormde Gelaste en Naatlose Koolstofstaal Strukturele Buise) | GR.A, GR.B | Swaar strukturele toepassings, kolomme, dakkappe |
| ASTM Ketel- en Warmtewisselaar (ERW) | ||
| ASTM A178 (Spesifikasie vir Elektries-Weerstand-Gesweisde Koolstofstaal en Koolstof-Mangaanstaal Ketelbuise) | Graad A, C, D | Ketelbuise, oorverhitterbuise |
| ASTM A214 (Spesifikasie vir Elektries-Weerstand-Gesweisde Koolstofstaal-Hittewisselaar en Kondensorbuise) | — | Hittewisselaars, kondensors |
| ASTM A250 (Spesifikasie vir Elektries-Weerstand-Gesweisde Ferritiese Legeringstaal Ketel- en Superverhitterbuise) | T1, T2, T5, T9, T11, T22 | Hoëtemperatuurketel en oorverhitter |
| ASTM A334 (Spesifikasie vir Naatlose en Gelaste Koolstof- en Legeringstaalbuise vir Laetemperatuurdiens) | GR.1, GR.3, GR.6 | Lae temperatuur diens, kriogeen |
| EN / DIN / BS Standaarde | ||
| EN 10217-1 (Gesweisde staalbuise vir drukdoeleindes - Nie-gelegeerde staalbuise met gespesifiseerde kamertemperatuur-eienskappe) | P235TR1, P265TR1 | Drukvate, keteldromme, hoëdrukpype |
| EN 10217-2 (Gesweisde staalbuise vir drukdoeleindes - Nie-legerings- en legeringsstaalbuise met gespesifiseerde eienskappe vir verhoogde temperatuur) | P235GH, P265GH, P295GH, P355GH | Verhoogde temperatuur, ketelbuise, hitteruilers |
| EN 10219-1 (Koudgevormde gesweisde staal holprofiele vir strukturele doeleindes) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H | Strukturele toepassings, boukonstruksie, brûe |
| EN 10210 (Warm afgewerkte strukturele holprofiele van nie-gelegeerde en fynkorrelstaal) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH | Warmgevormde naatlose/gesweisde holprofiele vir strukturele doeleindes, boukonstruksie, brûe |
| EN 10025-2 (Warmgewalste produkte van strukturele staal - Nie-gelegeerde strukturele staal) | S235JR, S275JR, S355JR, | Algemene strukturele staalwerk, siviele ingenieurswese |
| EN 10255 (Nie-gelegeerde staalbuise geskik vir sweiswerk en skroefdraadwerk) | S195T, S235JRTH | Water, gas, riool, geskroefde pypstelsels |
| EN 10305-2 (Staalpype vir presisietoepassings - Gesweisde koudgetrekte pype) | E215, E235, E355 | Presisietoepassings, hidrouliese silinders |
| BS 1387 (Spesifikasie vir geskroefde en ingeslote staalbuise en -buise) | Klas A, B, C | Water, gas, stoom, steierwerk, geskroefde pyp |
| DIN 2458 (Gesweisde staalbuise en toebehore - Algemene tegniese afleweringsvoorwaardes) | St37.0, St44.0, St52.0 | Algemene gelaste staalbuise, strukturele toepassings |
| ISO en ander standaarde | ||
| ISO 3183 (Petroleum- en natuurlike gasnywerhede - Staalpyp vir pypleidingvervoerstelsels) | L245, L290, L360, L415 | Olie- en gaspyplyne (ISO-ekwivalent van API 5L) |
| ISO 65 (Staalpype vir water, gas en riool - Geskroefde pype) | Medium, Swaar | Water, gas, riool, geskroefde pyp |
| CSA G40.21 (Strukturele kwaliteit staal - Kanadese standaard) | 44W, 50W | Strukturele toepassings (Kanada) |
| AS 1163 (Strukturele staal holprofiele - Australiese standaard) | C250, C350, C450 | Strukturele holprofiele (Australië) |
| GOST 10706 (Gesweisde staalpype vir pypleidings en strukture - Russiese standaard) | St20, St35, St45 | Pyplyne, strukturele toepassings (Rusland) |
Gebruik:Olie- en gasoordrag, water en riool, strukturele projekte, steierwerk, heiwerkfondament, hoëdrukvloeistof, chemiese verwerking, kragopwekking, konstruksie, mariene ingenieurswese, ketelbuise, hitteruilers, superverhitters, kondensors, laetemperatuurdiens, presisietoepassings, hidrouliese silinders, geskroefde pypstelsels
6. Vervaardigingsproses - ERW / HFW Staalpyp
Inspeksie van grondstowwe:Inkomende staalspoele word geverifieer vir chemiese samestelling, meganiese eienskappe en oppervlakkwaliteit. Elke spoel word 'n unieke hittenommer toegeken vir volle naspeurbaarheid.
Ontwikkeling en gelykmaak:Spoele word afgerol en gelyk gemaak om die strook plat te maak en die spoelset te verwyder, wat 'n eenvormige platheid vir konsekwente vorming verseker.
Kantfrees en -afsny:Beide kante van die strook word tot presiese breedtetoleransie (±0.5 mm) gefrees, wat 'n skoon, parallelle oppervlak vir hoëgehalte-sweisvorming skep.
Koue vorming:Die gelykgemaakte strook gaan deur vormrolle wat die plat strook geleidelik in 'n oop silindriese buisdop vorm.
Hoëfrekwensie-sweising (HFW/ERW):Hoëfrekwensiestroom (200-500 kHz) verhit die pasrande tot smeetemperatuur (1 350-1 500 °C). Drukrolle druk die verhitte rande saam en skep 'n gesmede las sonder vulmateriaal.
Verwydering van sweiskraal:Interne en eksterne flits word verwyder deur karbied-laslaslemme terwyl dit warm is, wat 'n gladde oppervlak met minimale sweisversterking lewer.
Grootte:Die gesweisde buis gaan deur grootterolle om presiese buitediameter-toleransie (±0.5% tot ±1.0%) te bereik. Bykomende rolle produseer vierkantige/reghoekige vorms indien nodig.
Hittebehandeling (Opsioneel):Normalisering by 890-930°C kan toegepas word vir verbeterde rekbaarheid of spanningsverligting, wat 'n eenvormige ferriet-perliet-mikrostruktuur lewer.
Sny tot Lengte:Pyp word tot gespesifiseerde lengtes gesny met behulp van vlieënde afsnysae met presisiebeheer (±3 mm).
Nie-vernietigende toetsing:
●Ultrasoniese Toetsing (UT):100% inspeksie van die sweisnaat en pypliggaam vir laminering, insluitsels en gebrek aan versmelting.
●Wervelstroomtoetsing (ET):Deurlopende aanlyn sweiskwaliteitinspeksie.
●Hidrostatiese toetsing:Elke pyp is vir minstens 10 sekondes tot 95% van SMYS getoets.
Eindafwerking:Gewone punte, skuins punte (30°-35° met 1.6mm landing), of geskroefde punte volgens kliëntspesifikasie.
Finale Inspeksie & Merking:Visuele inspeksie, dimensionele verifikasie (buitendiameter, gewig, lengte, reguitheid) en permanente merk volgens standaard (graad, grootte, hittenommer, vervaardiger).
7. Gehaltebeheer- en Toetsprosedures
| Verhoog | Inspeksiemetode | Doel |
| Rou materiaal | Chemiese Analise (OES Spektrometer) | Verifieer voldoening aan API 5L samestellingslimiete |
| Rou materiaal | Trektoetsing | Verifieer opbrengs, treksterkte, verlenging |
| In proses | Dimensionele Inspeksie (Mikrometers, Kalipers) | Monitor OD, WT tydens vorming en groottebepaling |
| Lassweissone | Ultrasoniese Toetsing (UT) - Aanlyn | Bespeur sweisonderbrekings, gebrek aan smelting |
| Lassweissone | Wervelstroomtoetsing (ET) - Aanlyn | Deurlopende monitering van die kwaliteit van die sweisnaad |
| Lassweissone | Makro-ondersoek van lasnaad | Verifieer sweispenetrasie en smeltgeometrie |
| Voltooide pyp | Hidrostatiese toetsing (10 sekondes min teen 95% SMYS) | Verifieer drukintegriteit en lekdigtheid |
| Voltooide pyp | Ultrasoniese Toetsing (UT) - Vanlyn (Opsioneel) | Volledige liggaam laminêre inspeksie |
| Voltooide pyp | Magnetiese deeltjie-inspeksie (MPI) | Oppervlakkraakopsporing (sweislas en HAZ) |
| Voltooide pyp | Charpy V-Notch Impaktoets | Verifieer lae-temperatuur taaiheid (PSL2) |
| Voltooide pyp | Hardheidstoets (HRC / HV10) | Verifieer maksimum hardheidslimiete (suur diens) |
| Voltooide pyp | Begeleide Buigtoets (Gesig & Wortel) | Verifieer sweisrekbaarheid en deugsaamheid |
| Voltooide pyp | Platmaaktoets | Verifieer die rekbaarheid en deugsaamheid van die pypliggaam |
| Voltooide pyp | Dimensionele en Visuele Inspeksie | Verifieer OD, WT, lengte, reguitheid, oppervlakkwaliteit |
| Voltooide pyp | Merkverifikasie | Verseker permanente merk volgens API 5L |
Bykomende toetse vir PSL2 / Sour-diens:
● HIC (Waterstofgeïnduseerde Kraking) Toets volgens NACE TM0284
● SSC (Sulfiede Spanningskraking) Toets volgens NACE TM0177 Metode A
● CVN-impaktoetsing by -10°C, -20°C of -46°C
● Hardheidsverifikasie (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 vir HIC-bestandheid)
Kwaliteitsdokumentasie:
● Meultoetssertifikaat volgens EN 10204 Tipe 2.2, 3.1 of 3.2
● Hidrostatiese toetsverslag (pyp-vir-pyp)
● UT / ET Inspeksieverslag
● Naspeurbaarheid van hittenommer tot voltooide pyp
8. Primêre Toepassings ERW Staalpyp
ERW-pype is noodsaaklike komponente in olie- en gastransmissie en verskeie industriële toepassings:
Olie- en gasoordrag:Langafstand-pypleidings aan land en op see vir ru-olie, natuurlike gas en geraffineerde petroleumprodukte.
Hoëdrukvloeistofvervoer:Waterinspuitlyne, geproduseerde waterverwyderingstelsels en hoëdrukvloeistofoordrag in olievelde en verwerkingsfasiliteite.
Aanlandpyplynprojekte:Landelike versamellyne, hooflyne en verspreidingspyplyne in olie- en gasvelde.
Buitelandse pypleidingstelsels:Ondersese vloeilyne, stygpype en uitvoerpyplyne vir buitelandse platforms en ondersese voltooiings (met PSL2- en suurdiensopsies).
Suur Diensomgewings:Pypleidings wat nat suurgas (H₂S-bevattend) hanteer wat PSL2 benodig met aanvullende vereistes, insluitend HIC- en SSC-weerstand volgens NACE-standaarde.
Wateroordrag:Grootdeursnee-watervoorsieningspypleidings, besproeiingstelsels en rouwater-oordrag vir munisipale en industriële gebruik.
Riool- en afvalwaterbehandeling:Uitvloeiseluitlaatlyne, suiweringsaanlegpype en slykhanteringstelsels.
Industriële Strukturele Toepassings:Pyprakke, stutte, verstewigings en strukturele komponente in raffinaderye, petrochemiese aanlegte en industriële fasiliteite.
Olie- en gasverwerkingsfasiliteite:Vloeilyne, kopstukke, spruitstukke en onderling gekoppelde pype in verwerkingsaanlegte en kompressorstasies.
EPC & Aanlegpype:Proses- en nutspype in raffinaderye, gasverwerkingsaanlegte, chemiese komplekse en kragopwekkingsfasiliteite.
9. Verpakking en Versending
ERW-pype word met die grootste sorg verpak en verskeep om hul beskerming tydens vervoer te verseker. Hier is 'n beskrywing van die verpakkings- en verskepingsproses:
Verpakking:
Beskermende laag:Voor verpakking kan pype met 'n dun lagie roeswerende olie of beskermende vernis bedek word om oppervlakkorrosie en oksidasie tydens berging en vervoer te voorkom. 'n Kaal afwerking is ook beskikbaar vir onmiddellike bedekking by die bestemming.
Bundeling:Pype van soortgelyke afmetings en spesifikasies word versigtig saamgebondel in seshoekige of reghoekige bondels. Hulle word vasgemaak met staalbande (gewoonlik 3-5 bande per bondel) om beweging binne die bondel te voorkom.
Eindkappe:Plastiek-eindkappe (PE of PP) word aan beide kante van elke pyp geplaas om skuins punte, gewone punte en skroefdraadverbindings teen impakskade, puinindringing en vog te beskerm.
Opvulling en Kussing:Vir premium uitvoerbestellings kan opvullingsmateriaal soos skuimringe of rubberstroke tussen pyplae gebruik word om skuur en beskadiging van die laag tydens hantering te voorkom.
Houtkratte of -kaste:Vir dunwandige pype, presisiebuise of premium-bedekkingsbestellings, kan pype in stewige houtkratte of laaghoutkaste verpak word om verbeterde beskerming teen eksterne kragte en rowwe hantering te bied.
Versending:
Vervoerwyse:Pype word verskeep via houerskepe (20vt/40vt), grootmaatvragskepe of spoorvrag, afhangende van bestemming, volume en dringendheid. Lugvrag beskikbaar vir monster- of tydkritieke verskepings.
Houerisering:Klein tot medium bestellings word in standaard verskepingshouers gelaai, wat vrag teen weer, vog en eksterne kontaminante tydens vervoer beskerm.
Laai van grootmaatvaartuie:Grootvolume-bestellings (gewoonlik >200 ton) word direk in grootmaatvragdraers gelaai. Hysbalke en spreibalke voorkom skade; stuwwerk en vasmaak van vragte verseker dit teen seebeweging.
Etikettering en Dokumentasie:Elke bondel duidelik gemerk met graad, standaard, afmetings, hittenommer en hanteringsinstruksies. Volledige dokumentasie (handelsfaktuur, paklys, vrachtbrief, Sertifikaat van Oorsprong, Meultoetssertifikate) voorberei vir gladde doeaneverklaring.
Veilige Bevestiging:Bundels vasgemaak met staalband, stutsakke of houtversterking om verskuiwing, rol of skade tydens vervoer te voorkom.
Opsporing en versekering:Houeropsporingsnommers word verskaf vir intydse monitering. Mariene vragversekering (Alle Risiko of Met Gemiddelde) beskikbaar op aanvraag.
Kortliks, Womic Steel verseker dat alle ERW-staalpype verpak word met toonaangewende beskermende maatreëls en verskeep word met behulp van betroubare vervoermetodes om hul bestemming in optimale toestand te bereik. Behoorlike verpakkings- en verskepingsprosedures is noodsaaklik om die integriteit en kwaliteit van die afgelewerde produkte te behou.
10. Voordele en algemene vrae van Womic Steel
Waarom saamwerk met Womic Steel?
Eenstopwinkel:Volledige reeks van API 5L ERW-pype tot bypassende OEM-pyptoebehore (elmboë, T-stukke, verloopstukke, flense, doppies) in versoenbare materiaalgrade, insluitend koolstofstaal, legeringsstaal en vlekvrye staal.
Tegniese Nakoming:Volledige Meultoetssertifikate (EN 10204 Tipe 2.2, 3.1 of 3.2) word saam met elke besending voorsien, met besonderhede oor die presiese chemiese samestelling, meganiese toetsresultate en nie-vernietigende ondersoekverslae.
Waardetoegevoegde Dienste:Eindafwerking (30°-35°), skroefdraad en koppeling, installering van plastiekkappe en anti-korrosiebedekking (FBE, 3LPE, 3LPP, Epoksie, Galvanisering) beskikbaar intern of deur gekwalifiseerde vennootfasiliteite.
Mededingende Logistiek:Strategiese vennootskap met globale vragversender verseker geoptimaliseerde houerlaai (maksimalisering van hoeveelheid per houer) en koste-effektiewe wêreldwye versending met betroubare transitotye.
Voorraad en beskikbaarheid:Uitgebreide voorraad standaard API 5L X52 groottes (2"-24" OD, Skedule 10-80) verseker kort levertye en vinnige reaksie op dringende projekvereistes. Pasgemaakte groottes word op aanvraag vervaardig met 'n tipiese levertyd van 30-45 dae.
Suurdiensvermoë:Volle vermoë om PSL2-pype met HIC- en SSC-toetsing volgens NACE-standaarde vir suurgastoepassings te verskaf. Hardheid beheer tot ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.
Kies Womic Steel Group as u betroubare vennoot vir hoë kwaliteit API 5L X52 ERW-staalpype en onoortreflike afleweringsprestasie. Welkom om navraag te doen!
Webwerf: www.womicsteel.com
E-pos: sales@womicsteel.com
Tel/WhatsApp/WeChat:
Victor: +86-15575100681
Jack: +86-18390957568
Gereelde vrae (FAQ)
V: Wat is die verskil tussen S460MH en S420MH?
A: S460MH het 'n hoër vloeigrens (460 MPa teenoor 420 MPa) - ongeveer 10% sterker. S460MH laat groter gewigsvermindering toe (ongeveer 23% teenoor S355) en is vir maksimum lastoepassings. S460MH het ook 'n effens hoër koolstofekwivalent (0.46% teenoor 0.45%).
V: Wat beteken die "M"-benaming in S460MH?
A: "M" staan vir termomeganiese rolwerk - 'n gespesialiseerde beheerde rolproses wat die korrelstruktuur verfyn, sterkte en taaiheid gelyktydig verbeter, en gewaarborgde impak-eienskappe by -20°C bied sonder bykomende hittebehandeling.
V: Watter vorms is beskikbaar vir S460MH?
A: Rond (CHS), vierkantig (SHS), en reghoekig (RHS). Al drie vorms beskikbaar in S460MH-graad. Ronde buitediameter: 21.3-610 mm. Vierkantig: 25x25 tot 500x500 mm. Reghoekig: 40x20 tot 600x400 mm.
V: Kan S460MH gesweis word? Enige spesiale vereistes?
A: Ja, goeie sweisbaarheid as gevolg van lae koolstofinhoud (0.16% maksimum). Voorverhitting is gewoonlik nie nodig vir diktes tot 12 mm nie. Vir dikker dele of vasgeklemde verbindings, voorverhit tot 50-100°C. Gebruik lae waterstofverbruiksgoedere (ER70S-6 of E7018-1). Beheer hitte-invoer (maks. 2.5 kJ/mm). Sweisprosedures moet gekwalifiseerd wees.
V: Wat is die gewigsbesparende voordeel van S460MH bo S355?
A: S460MH maak voorsiening vir ongeveer 23% wanddiktevermindering vir dieselfde lading, wat die struktuurgewig aansienlik verminder. Vir kraanbome en mobiele toerusting vertaal dit na hoër vragkapasiteit en laer brandstofverbruik.
V: Is S460MH geskik vir toepassings op see en in die see?
A: Ja. S460MH met -20°C impaksterkte is geskik vir offshore-boonste strukture, kraanvoetstukke, mantelversterking en mariene toerusting. Vir Noordsee- of Arktiese toestande (-40°C tot -60°C) kan S460ML (laer temperatuur) of EN 10225 grade vereis word.
V: Wat is die maksimum lengte beskikbaar vir S460MH?
A: Standaardlengtes: 6m en 12m. Pasgemaakte lengtes tot 18m vir ronde groottes onder 168mm. Vierkantig en reghoekig is tipies beperk tot 12m. Langer lengtes vereis ingenieurswese-oorsig.
V: Wat is die tipiese levertyd vir S460MH ERW-pype?
A: 40-60 dae aangesien S460MH 'n hoëgraadse materiaal met beperkte voorraad is. Termomeganiese walsing vereis spesifieke meulskedulering. Pasgemaakte groottes mag 50-70 dae benodig.
V: Kan S460MH gegalvaniseer word?
A: Ja, maar versigtigheid is nodig. Hoë sterkte grade (≥460 MPa) kan vatbaar wees vir waterstofverbrosheid tydens warmdompelgalvanisering. Gebruik die lae waterstofgalvaniseringsproses en raadpleeg 'n gekwalifiseerde galvaniseerder. Vir kritieke toepassings, oorweeg verf of metallisering as alternatiewe.
V: Watter dokumentasie verskaf julle vir S460MH-pype?
A: Meultoetssertifikaat (EN 10204 Tipe 3.1 of 3.2), impaktoetsverslag (-20°C), trektoetsverslag, CE-merk (DoP), dimensionele verslag, paklys, faktuur, vrachtbrief.
V: Is S460MH beskikbaar in vierkantige en reghoekige vorms?
A: Ja. S460MH is beskikbaar in vierkantige (SHS) en reghoekige (RHS) vorms, maar groottes is meer beperk as rond. Algemene vierkantige groottes: 100x100mm tot 400x400mm. Algemene reghoekige groottes: 120x80mm tot 500x300mm. Doen asseblief navraag oor spesifieke groottebeskikbaarheid.










