P195GH Naatlose Ketelbuis – Betroubare Laedrukoplossing vir Hittewisselaars

Kort beskrywing:

Womic Steel vervaardig premium EN10216-2 P195GH naatlose ketelbuise met behulp van gevorderde warmwals- en koudtrekprosesse. Met streng nakoming van die genormaliseerde hittebehandeling (+N) afleweringsvoorwaarde, bied ons buise betroubare lae-tot-middel temperatuurprestasie (minimum opbrengs 195 MPa), uitstekende sweisbaarheid en vormbaarheid, en lang dienslewe in hitteruilers, ekonomiesers en laedruk-ketelstelsels.


Produkbesonderhede

Produk-etikette

1. Womic Steel: Vervaardigingsvermoëns en Maatskappysterkte

Womic Steel Group is 'n vooraanstaande vervaardiger en wêreldwye uitvoerder met meer as 20 jaar kundigheid in die vervaardiging van koolstof-, allooi- en vlekvrye staalbuisprodukte. Ons moderne fasiliteit strek oor 'n omvattende produksievermoë wat meer as ...10 000 ton per maandvir naatlose pype.

Produksiegrootte-reeks:Naatlose pype van OD 1/4" tot 24" (10.3mm – 610mm) met wanddikte van SCH10 tot XXS.

Gehaltesertifisering en regulatoriese nakoming:

ISO 9001:2015Gesertifiseerde Gehaltebestuurstelsel.

PED 2014/68/EU Aanhangsel I, Afdeling 4.3 Nakoming:Womic Steel se ketelbuise voldoen aan die noodsaaklike veiligheidsvereistes van die Druktoerustingrichtlijn.CE-merk(of Sertifikaat van Ooreenstemming) is op aanvraag beskikbaar om gladde doeaneklaring en projekaanvaarding binne die Europese Ekonomiese Gebied te vergemaklik.

EN 10204 3.2 Sertifisering:Benewens standaard 2.2 en 3.1 MTC's, verskaf ons produkte met Inspeksiesertifikaat 3.2, bekragtig deur EU-gemagtigde derdeparty-liggame (TÜV, LR, BV) vir kritieke keteltoepassings wat volle naspeurbaarheid vereis.

Goedkeurings vir Derdeparty-inspeksie (TPI):Ons produkte en produksieprosesse word goedgekeur en geouditeer deur groot internasionale agentskappe en Klassifikasieverenigings, insluitendSGS, BV, ABS, LR, DNV en GL.

Globale erkenning:Womic Steel is 'n betroubare verskaffer aan Fortune 500-energiemaatskappye en globale EPC-kontrakteurs, wat meer as 80 lande regoor Suidoos-Asië, Europa, die Midde-Ooste en die Amerikas bedien.

2. EN10216 P195GH: Materiaalsamestelling en -prestasie

P195GH (Staalnommer1.0348) is 'n nie-gelegeerde staal wat spesifiek ontwerp is vir druktoerustingtoepassings by lae tot matige temperature. Die aanduiding "P" dui druktoepassings aan,"195" dui die minimum vloeigrens in MPa aan(laagste onder GH-reekse), "G" staan ​​vir algemene eienskappe by verhoogde temperatuur, en "H" dui op geskiktheid vir hoë temperatuurtoepassings. P195GH bied uitstekende koue vormbaarheid en sweisbaarheid, wat dit die ideale keuse maak vir minder veeleisende drukkomponente waar koste-effektiwiteit 'n prioriteit is.

Chemiese Samestelling (Gietontleding, % volgens massa)

Element C Si Mn P S Cr Mo Ni Cu Al totaal
Min % 0.40 ≥0.020
Maks % 0.13 0.35 1.00 0.025 0.020 0.30 0.08 0.30 0.30

Let wel: In vergelyking met hoër sterktegrade soos P235GH en P265GH, beskik P195GH oor 'n laer koolstof- en mangaaninhoud, wat superieure koue vormbaarheid en rekbaarheid bied vir komplekse buig- en vormbewerkings.

Meganiese Eienskappe (Kamertemperatuur)

Eiendom Waarde
Afleweringsvoorwaarde Genormaliseer (+N) by 880-940°C
Opbrengssterkte (ReH) ≥ 195 MPa(vir T ≤ 16 mm)
Treksterkte (Rm) 320 – 440 MPa
Verlenging (A min) 27% (Longitudinaal) / 25% (Dwars)

*Let wel: Die genormaliseerde hittebehandeling verseker 'n eenvormige, fynkorrelige ferriet-perliet-mikrostruktuur met konsekwente meganiese eienskappe. Die hoër verlengingswaardes (27% longitudinaal) dui op uitstekende rekbaarheid vir koue vormingsbewerkings soos buig, flensvorming en uitbreiding.*

Dimensionele reeks en standaarde-nakoming

Womic Steel verskaf P195GH-buise oor 'n wye dimensionele spektrum, wat volledig voldoen aan die nuutste EN 10216-2:2024-standaarde.

Item Spesifikasie
Standaard EN 10216-2:2024 (Naatlose buise vir drukdoeleindes – Nie-legerings- en legeringsstaalbuise met gespesifiseerde eienskappe vir verhoogde temperatuur)
Graad P195GH (1.0348)
Buitenste deursnee 10.3mm – 610mm (1/4" – 24")
Wanddikte 2.0mm – 60.0mm (SCH10 – XXS)
Afleweringsvoorwaarde Genormaliseer (+N)
Inspeksiekategorieë TC1 / TC2 (Verpligte spesifieke inspeksie met 2.2 Toetsverslag)

3. Beskikbare afmetings en spesifikasies

NB

Grootte

OD

mm

SCH40's

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10.29

   

1.24

   

1.73

   

2.41

         

8

1/4”

13.72

   

1.65

   

2.24

   

3.02

         

10

3/8”

17.15

   

1.65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21.34

2.77

1.65

2.11

   

2.77

 

3.73

3.73

     

4.78

7.47

20

3/4”

26.67

2.87

1.65

2.11

   

2.87

 

3.91

3.91

     

5.56

7.82

25

1”

33.40

3.38

1.65

2.77

   

3.38

 

4.55

4.55

     

6.35

9.09

32

1 1/4”

42.16

3.56

1.65

2.77

   

3.56

 

4.85

4.85

     

6.35

9.70

40

1 1/2”

48.26

3.68

1.65

2.77

   

3.68

 

5.08

5.08

     

7.14

10.15

50

2”

60.33

3.91

1.65

2.77

   

3.91

 

5.54

5.54

     

9.74

11.07

65

2 1/2”

73.03

5.16

2.11

3.05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9.53

14.02

80

3”

88.90

5.49

2.11

3.05

   

5.49

 

7.62

7.62

     

11.13

15.24

90

3 1/2”

101.60

5.74

2.11

3.05

   

5.74

 

8.08

8.08

         

100

4”

114.30

6.02

2.11

3.05

   

6.02

 

8.56

8.56

 

11.12

 

13.49

17.12

125

5”

141.30

6.55

2.77

3.40

   

6.55

 

9.53

9.53

 

12.70

 

15.88

19.05

150

6”

168.27

7.11

2.77

3.40

   

7.11

 

10.97

10.97

 

14.27

 

18.26

21.95

200

8”

219.08

8.18

2.77

3.76

 

6.35

8.18

10.31

12.70

12.70

15.09

19.26

20.62

23.01

22.23

250

10”

273.05

9.27

3.40

4.19

 

6.35

9.27

12.70

12.70

15.09

19.26

21.44

25.40

28.58

25.40

300

12”

323.85

9.53

3.96

4.57

 

6.35

10.31

14.27

12.70

17.48

21.44

25.40

28.58

33.32

25.40

350

14”

355.60

9.53

3.96

4.78

6.35

7.92

11.13

15.09

12.70

19.05

23.83

27.79

31.75

35.71

 

400

16”

406.40

9.53

4.19

4.78

6.35

7.92

12.70

16.66

12.70

21.44

26.19

30.96

36.53

40.49

 

450

18”

457.20

9.53

4.19

4.78

6.35

7.92

14.27

19.05

12.70

23.83

29.36

34.93

39.67

45.24

 

500

20”

508.00

9.53

4.78

5.54

6.35

9.53

15.09

20.62

12.70

26.19

32.54

38.10

44.45

50.01

 

550

22”

558.80

9.53

4.78

5.54

6.35

9.53

 

22.23

12.70

28.58

34.93

41.28

47.63

53.98

 

600

24”

609.60

9.53

5.54

6.35

6.35

9.53

17.48

24.61

12.70

30.96

38.89

46.02

52.37

59.54

4. Algemene Ketel, Hittewisselaarsbuisstandaarde en -graad vervaardig deur Womic Steel

Standaard

Staalgrade

Ketelbuise (Naatloos en Gesweis)  
ASTM A178: Elektries-weerstand-gesweisde koolstofstaal en koolstof-mangaanstaal ketelbuise A178 Graad A, Graad C, Graad D
ASTM A179: Naatlose koudgetrekte laekoolstofstaal-warmtewisselaar en kondensorbuise A179 Graad C
ASTM A192: Naatlose koolstofstaal-ketelbuise vir hoë druk A192
ASTM A199: Naatlose koudgetrekte intermediêre legeringstaal-warmtewisselaar en kondensorbuise T5, T5b, T7, T9, T11, T22
ASTM A200: Naatlose Intermediêre Legeringstaal Stille Buise vir Raffinaderydiens T5, T5b, T7, T9, T11, T22
ASTM A209: Naatlose Koolstof-Molibdeen Legeringstaal Ketel- en Superverhitterbuise T1, T1a, T1b
ASTM A210: Naatlose medium-koolstofstaal ketel- en superverhitterbuise A210 Graad A-1, Graad C
ASTM A213: Naatlose Ferritiese en Austenitiese Legeringstaal Ketel-, Superverhitter- en Hittewisselaarbuise T2, T5, T5b, T9, T11, T12, T17, T21, T22, T23, T24, T36, T91, T92, T122, TP304, TP304L, TP304H, TP309, TP309H, TP310, TP310, TP310, TP310, TP310, TP316H, TP321, TP321H, TP347, TP347H, TP347HFG
ASTM A250: Elektries-weerstand-gesweisde Ferritiese legeringstaal ketel- en superverhitterbuise T1, T1a, T1b, T2, T5, T9, T11, T22
ASTM A556: Naatlose koudgetekende koolstofstaal-toevoerwaterverwarmerbuise A556 Graad A2, Graad B2, Graad C2
Legeringstaalpype en -buise (Chroom-Moly)  
ASTM A335: Naatlose Ferritiese Legeringstaalpyp vir Hoëtemperatuurdiens P1, P2, P5, P5b, P5c, P9, P11, P12, P15, P21, P22, P23, P24, P36, P91, P92, P122, P911
ASTM A369: Naatlose Ferritiese Legeringstaalpyp vir Hoëtemperatuurdiens FP1, FP2, FP5, FP5b, FP5c, FP9, FP11, FP12, FP21, FP22, FP91
ASTM A213 (Allooigrade): Naatlose Ferritiese Allooistaal Ketelbuise T1, T1a, T1b, T2, T5, T5b, T9, T11, T12, T17, T21, T22, T23, T24, T36, T91, T92, T122
EN 10216-5: Naatlose vlekvrye staalbuise vir drukdoeleindes 1.4301, 1.4307, 1.4401, 1.4404, 1.4432, 1.4435, 1.4436, 1.4541, 1.4550, 1.4571
EN 10305-1: Naatlose koudgetekende presisie-staalbuise E215, E235, E355
EN 10305-2: Gesweisde koudgetrekte presisie-staalbuise E215, E235, E355
Duitse Standaarde (DIN)  
DIN 17175: Naatlose staalbuise vir diens by verhoogde temperatuur St35.8, St45.8, 10CrMo910, 13CrMo44, 14MoV63, 15Mo3
JIS G3454: Koolstofstaalpype vir drukdiens STPG370, STPG410
JIS G3455: Koolstofstaalpype vir hoëdrukdiens STS370, STS410, STS480
JIS G3456: Koolstofstaalpype vir hoëtemperatuurdiens STPT370, STPT410, STPT480
JIS G3461: Koolstofstaal-ketel- en hitteruilerbuise STB340, STB410, STB510
JIS G3462: Legeringstaal Ketel- en Warmtewisselaarbuise STBA12, STBA13, STBA20, STBA22, STBA23, STBA24, STBA25, STBA26, STBA28, STBA29
GB/T 3087: Naatlose staalpype vir lae- en mediumdrukketels 10, 20
GB/T 5310: Naatlose staalbuise vir hoëdrukketel 20G, 20MnG, 25MnG, 15MoG, 20MoG, 12CrMoG, 15CrMoG, 12Cr2MoG, 12Cr1MoVG, 12Cr2MoWVTiB, 07Cr2MoW2VNbB, 10Cr9Mo1VNbN, 10Cr11MoW2VNbCuBN
GB/T 6479: Naatlose staalpype vir hoëdruk chemiese kunsmistoerusting 10, 20, 16Mn, 12CrMo, 15CrMo, 12Cr2Mo, 12Cr5MoI, 12Cr9MoI
Gebruik: Ketel, Superverhitter, Hittewisselaar, Petrochemies, Kragopwekking, Natuurlike Gas, Raffinadery, Hoëtemperatuurdiens, Korrosiewe Omgewings, Meganiese Toerustingvervaardiging

5. Vervaardigingsproses

Produksiewerkvloei (koudgetrekte naatlose pypproses):

● Inspeksie van grondstowwe: Inkomende ronde blokke word geverifieer vir chemiese samestelling en oppervlakkwaliteit. Materiaal word behoorlik geskei volgens graad en hittenommer om volle naspeurbaarheid te verseker.

● Verhitting en deurboor van knuppels: Knuppels word verhit tot smeetemperatuur in roterende haardovens en deurboor via 'n kruisrol-deurboormeul om hol buisomhulsels te vorm.

● Koue tekening: Die deurboorde hol skulpe ondergaan enkele of veelvuldige koue tekeningpasse deur presisie-matryse en oor spilpunte om die vereiste buitenste deursnee, wanddikte en dimensionele toleransies te bereik.

● Intermediêre Hittebehandeling: Tussen trekpasse kan buise intermediêre uitgloeiing of normalisering ondergaan om werkverharding te verlig en rekbaarheid vir daaropvolgende verwerking te herstel.

● Finale hittebehandeling: Buise ontvang finale hittebehandeling (normalisering, uitgloeiing of spanningsverligting) volgens toepaslike standaarde om gespesifiseerde meganiese eienskappe en korrelstruktuur te bereik.

● Reguitmaak en Sny: Presisie-reguitmaak om aan standaard reguitheidstoleransies te voldoen, gevolg deur sny tot presies bestelde lengtes met skoon, braamvrye punte.

● Afwerking en Oppervlakinspeksie: Visuele ondersoek om vryheid van oppervlakdefekte soos krake, voue, oorlappings en skurwe te verseker. Afwerking van die punte of gladde punte soos benodig.

EN10216

6. Kwaliteitsbeheer

Grondstofkontrole → Chemiese Analise → Meganiese Toets → Visuele Inspeksie → Dimensiekontrole → Buigtoets → Impaktoets → Intergranulêre Korrosietoets → Nie-vernietigende Ondersoek (UT, MT, PT) → Opvlam- en Afplattingstoets → Hardheidstoets → Druktoetsing → Ferrietinhoudtoets → Metallografietoetsing → Korrosietoetsing → Wervelstroomtoetsing → Soutbespuitingstoetsing → Korrosiebestandheidstoetsing → Vibrasietoets → Putkorrosietoets → Verf- en Bedekkingsinspeksie → Dokumentasie-oorsig

7. Primêre Toepassings

Naatlose ketelbuise is noodsaaklike komponente in hoëtemperatuur- en hoëdruk-diensomgewings in verskeie industrieë:

Kragopwekking:Ketelwaterwande, ekonomieerders, oorverhitters, herverhitters, kopstukke en hoofstoompyplyne in termiese kragsentrales en gekombineerde sikluseenhede.

Industriële ketels:Stoomopwekkingstelsels, warmwaterketels en afvalhitteherwinningsketels vir vervaardigingsfasiliteite.

Petrochemie en Raffinering:Hittewisselaars, prosesverwarmers, krakovne en hoëtemperatuurvloeistofoordraglyne.

Drukvate:Doppe, dromme en komponente vir drukvate wat teen verhoogde temperature werk.

Chemiese Verwerking:Reaktors, hervormers en pypstelsels wat hoëtemperatuurgasse en vloeistowwe hanteer.

EPC & Aanlegpype:Proses- en nutspype in olieraffinaderye, gasverwerkingsaanlegte en petrochemiese komplekse.

8. Verpakking en versending:

Allooi-ketelbuise word met die grootste sorg verpak en verskeep om hul beskerming tydens vervoer te verseker. Hier is 'n beskrywing van die verpakking- en versendingsproses:

Verpakking:

Beskermende laag:Voor verpakking word ketelbuise dikwels met 'n laag roeswerende olie of beskermende vernis bedek om oppervlakkorrosie en oksidasie tydens berging en vervoer te voorkom.

Bundeling:Buise van soortgelyke groottes en spesifikasies word versigtig saamgebondel. Hulle word met staalbande of swaar plastiekbande vasgemaak om beweging binne die bondel te voorkom.

Eindkappe:Plastiek- of metaal-eindkappe word aan beide kante van die buise geplaas om skuins punte, gewone punte en skroefdraadverbindings teen impakskade en puinindringing te beskerm.

Opvulling en Kussing:Opvullingsmateriaal soos skuim, borrelplastiek of golfkarton word gebruik om kussing te bied en skuur- of impakskade tydens hantering en vervoer te voorkom.

Houtkratte of -kaste:Vir dunwandige buise, presisie-koudgetrekte buise of premium uitvoerbestellings, kan pype in stewige houtkratte of laaghoutkaste verpak word om verbeterde beskerming teen eksterne kragte en rowwe hantering te bied.

9. Versending:

Vervoerwyse:Ketelbuise word tipies per vragmotor, houerskepe of spoorvrag verskeep, afhangende van die bestemming, bestelvolume en afleweringsdringendheid. Lugvrag is beskikbaar vir tydkritieke verskepings.

Houerisering:Buise word in standaard 20vt- of 40vt-verskepingshouers gelaai om veilige en georganiseerde vervoer te verseker. Houerlaai beskerm die vrag teen weerstoestande, vog en eksterne kontaminante.

Etikettering en Dokumentasie:Elke pakket is duidelik gemerk met noodsaaklike inligting, insluitend materiaalgraad, standaard, afmetings, hittenommer, hoeveelheid en hanteringsinstruksies. Volledige verskepingsdokumente word voorberei vir doeaneklaring en vragopsporing.

Doeane-nakoming:Vir internasionale verskepings word alle nodige doeanedokumentasie—insluitend kommersiële fakture, paklys, vrachtbrief en meultoetssertifikate—voorberei om gladde klaring by die bestemmingshawe te verseker.

Veilige Bevestiging:Binne die vervoermiddel of houer word bondels en kratte stewig vasgemaak en verstewig om te verhoed dat dit verskuif, rol of beweeg wat skade tydens vervoer kan veroorsaak.

Opsporing en Monitering:Gevorderde logistieke opsporingstelsels word gebruik om die status van verskepings te monitor en intydse liggingopdaterings aan kliënte te verskaf.

Versekering:Afhangende van die bestelwaarde en kliëntvereistes, kan mariene vragversekering gereël word om potensiële verliese of skade tydens vervoer te dek.

Kortliks, Womic Steel verseker dat alle ketel- en allooibuise verpak word met toonaangewende beskermende maatreëls en verskeep word met behulp van betroubare vervoermetodes om hul bestemming in optimale toestand te bereik. Behoorlike verpakkings- en verskepingsprosedures is noodsaaklik om die integriteit en kwaliteit van die afgelewerde produkte te behou.

EN102161

Voordele en algemene vrae van Womic Steel

Waarom saamwerk met Womic Steel?

Eenstopwinkel:Volledige reeks van naatlose ketelbuise tot bypassende OEM-pyptoebehore (elmboë, T-stukke, redukseurs, flense) in versoenbare materiaalgrade.

Tegniese Nakoming:Volledige Meultoetssertifikate (EN 10204 Tipe 2.2, 3.1 of 3.2) word saam met elke besending voorsien, met besonderhede oor die presiese chemiese samestelling en meganiese toetsresultate.

Waardetoegevoegde Dienste:Eindafwerking, skroefdraad en koppeling, en anti-korrosiebedekking (FBE, 3LPE, epoksie, galvanisering) beskikbaar in-huis.

Mededingende Logistiek:Strategiese vennootskap met wêreldwye vragversendere verseker geoptimaliseerde houerlaai en koste-effektiewe wêreldwye versending.

Voorraad en beskikbaarheid:Uitgebreide voorraad standaard ketelbuisgroottes verseker kort levertye en vinnige reaksie op dringende projekvereistes.

 

Kies Womic Steel Group as u betroubare vennoot vir hoë gehalteVlekvrye staalpype en toebehore enonoortreflike afleweringsprestasie.Welkom Navraag!

Webwerf: www.womicsteel.com

E-pos: sales@womicsteel.com

Tel./WhatsApp/WeChat: Victor: +86-15575100681 ofJack: +86-18390957568

Gereelde vrae (FAQ)

V: Wat is die verskil tussen naatlose en gesweisde ketelbuise?
A: Naatlose ketelbuise word vervaardig van soliede knuppels sonder 'n sweisnaat, wat uitstekende drukintegriteit en eenvormigheid bied. Hulle word verkies vir hoëtemperatuur-, hoëdruk-keteltoepassings. Gelaste buise is geskik vir laer druk en minder kritieke dienstoestande.

V: Watter hittebehandelingstoestande is beskikbaar vir ketelbuise?
A: Algemene afleweringsvoorwaardes sluit in warmgewals, koudgetrek, genormaliseer (+N), gegloei en getemper. Die spesifieke hittebehandeling word toegepas op grond van materiaalgraad en eindgebruikvereistes om optimale meganiese eienskappe te bereik.

V: Wat beteken "TC2" op 'n materiaalsertifikaat?
A: TC2 (Toetskategorie 2) volgens EN 10216-standaarde vereis spesifieke inspeksies, insluitend verhoogde temperatuur-trektoetsing en 100% Nie-vernietigende Toetsing (NDT) op elke buis. Hierdie vlak van toetsing word vereis vir kritieke ketel- en drukvattoepassings.

V: Kan Womic Steel 3.2 inspeksiesertifikate (Derdeparty-inspeksie) verskaf?
A: Ja. Ons verwelkom en fasiliteer inspeksies deur DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR, of enige kliënt-genomineerde verteenwoordiger tydens produksie en voor versending. 3.2-sertifikate word gereeld op aanvraag verskaf.

V: Wat is die maksimum lengte beskikbaar vir ketelbuise?
A: Ons verskaf buise in standaard vaste lengtes tot 12 meter (ongeveer 40 voet). Langer lengtes vir HRSG-toepassings en U-buigbuise vir hitteruilers is op aanvraag beskikbaar met gedetailleerde spesifikasies en tekeninge.

V: Watter tipes eindafwerkings bied julle aan?
A: Ons verskaf gewone punte, skuins punte, geskroefde punte en gekoppelde punte. Pasgemaakte puntvoorbereiding is beskikbaar om aan spesifieke installasie- of sweisvereistes te voldoen.

V: Verskaf julle sny-tot-lengte dienste?
A: Ja. Ons bied presisie-snywerk tot presiese kliëntgespesifiseerde lengtes met noue toleransies en skoon, braamvrye punte.